Kontakt Nasza OSP Strażacy Aktualności Centrum Album

Lenarty

Linki

5-24.07.2016 r. Wakacje marzeń w Lenartach


21 podopiecznych Ośrodka Interwencji Kryzysowej Rodziny i Dziecka Rejonu Wileńskiego w Kowalczukach na Litwie w dniach 15-24 lipca wypoczywało w Lenartach dzięki życzliwości wielu ludzi o dobrych sercach, a przede wszystkim dzięki strażakom ochotnikom.
Strażacy z Lenart zorganizowali wakacje młodym ludziom z ubogich polskich domów na Litwie po raz czwarty.

Podczas dziewięciodniowego pobytu dzieci korzystały z wszystkich atrakcji strażnicy, możliwości wyjazdu na basen w Olecku oraz wybrały się na wycieczkę do Warszawy.

Co się podobało najbardziej?
— Wszystko — mówi zdecydowanie 10-letnia Ariana. — Duże wrażenie zrobiła na mnie Warszawa. Wszystkie dni mieliśmy co robić, że nawet nie tęskniłam do domu.

Wraz z dziećmi przybyły dwie wychowawczynie, które także są pod wrażeniem organizacji kolonii.
— Dzieci są zachwycone, bo dla zdecydowanej większości z nich są to pierwsze i być może ostatnie wakacje w życiu — twierdzi Alina Wengrowska, wychowawczyni.

Tegoroczna grupa była szczególnie uzdolniona artystycznie. W przeddzień wyjazdu przygotowała występ "Wakacje marzeń 2016", by w ten sposób podziękować za gościnność gospodarzy i wielu darczyńców.

Tekst i zdjęcia: Iwona Wiszniewska - Ropel, www.olecko.wm.pl

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek fotografii.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

 

Foto: olecko@wm.pl

Ochotnicza Straż Pożarna w LenartachOstatnia aktualizacja: 2016-08-01