Kontakt Nasza OSP Strażacy Aktualności Centrum Album

Lenarty

Linki

17.12.2017r Świąteczna wizyta w Kowalczukach

Dzięki ludziom o otwartych sercach strażacy z OSP Lenarty mogli po raz siódmy pojechać do dzieci w Kowalczukach na Litwie i wręczyć im świąteczne prezenty.
W sobotę, 16 grudnia, delegacja z OSP Lenarty pojechała do Ośrodka Interwencji Kryzysowej Rodziny i Dziecka Rejonu Wileńskiego w Kowalczukach na Litwie. W ośrodku pomaga się matkom oraz dzieciom, które doświadczyły przemocy w rodzinie. Obecnie przebywa tam sześcioro dzieci oraz 15 maluchów uczęszcza na zajęcia dzienne. Dzieci powitały nas radosnymi okrzykami i uśmiechami, co zawsze jest bardzo wzruszające .Przygotowały występy, wiersze i piosenki. Świątecznej atmosfery dodało dzielenie się opłatkiem. Gdy rozdawaliśmy prezenty, dzieciom aż oczy błyszczały z radości.
Wychowankowie Ośrodka dostali wszystko to, o co poprosiły w listach do św. Mikołaja. Były to głównie zabawki i słodycze.
Przygotować te paczki udał się dzięki ludzi o otwartych sercach, którzy chcą pomagać, a ja z każdym rokiem coraz bardziej się przekonuję, że warto to robić, gdy widzę radość w oczach dzieci, często bardzo poranionych w życiu.

Druh. Stanisław Ciechanowicz

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek fotografii.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Ochotnicza Straż Pożarna w LenartachOstatnia aktualizacja: 2017-12-17